مصاحبه با آقای آرمین ایلدرمی

بدون شک یکی از دانشجویانی که به عنوان پدیده ی ورودی های 87 گروه کامپیوتر از او یاد می شود و باعث افتخار هم گروهی های خود به شمار می رود ، کسی نیست جز :

جناب آقای آرمین ایلدرمی .

ایشان که به تازگی از مسابقات جهانی روبوکاپ که در گراز اتریش برگزار شد ، برگشته ، به سوالات ما پاسخ داده است .

پاسخ های خلاصه و مفید ایشان را با هم می خوانیم :

 • در ابتدا مختصری از فعالیت های خود بگویید ؟

×      من در حال حاضر در زمینه های شبیه سازی فوتبال سه بعدی (روبوکاپ) و ACM به طور جدی و در زمینه ی شبیه سازی فوتبال دو بعدی و شبیه سازی روبات های امدادگر کم و بیش به دلیل مربیگری چند تیم دانش‌آموزی فعالیت می‌کنم.

 

 • از چه سالی شروع به کار کردید ؟

×      از سال 83 یعنی زمانی که در پایه‌ی اول دبیرستان مشغول به تحصیل بودم فعالیت خودم رو در زمینه‌ی روباتیک شروع کردم. از سال 84 با شبیه سازی فوتبال آشنا شدم و به فعالیت در این زمینه پرداختم.

×       

 • چه برنامه هایی برای ادامه ی این فعالیت ها دارید ؟

×      برنامه‌ی دقیقی ندارم. ولی تلاش می‌کنم فعالیت در این زمینه ها را تا پایان دوره کارشناسی ادامه دهم.

 

 • فعالیت خود را تحت نظر چه کسی آغاز کردید ؟

×      من در ابتدا فعالیت خودم رو در زمینه‌ی روباتیک زیر نظر جناب آقای غنایی یکی از اساتید دوران دبیرستانم و در زمینه‌ی شبیه سازی فوتبال نیز فعالیتم رو زیر نظر آقایان میلانی‌فرد و انصاری که از دانشجویان همین دانشگاه بودند شروع کردم.

 

 • آیا زمینه ی مناسبی برای فعالیت های خود در دانشگاه را فراهم شده می بینید ؟

×      خوشبختانه اخیرا حمایتهای معنوی و مالی بسیار خوبی از جانب دانشگاه و اساتید دانشگاه دریافت کردیم که جا دارد اینجا از پروفسور نقیب‌زاده سرپرست محترم تیم و دکتر میری مسول امور دانشجویان ممتاز که در مسابقه‌ی اخیر ما را بسیار حمایت کردند تشکر کنم.

 

 • چه مقام هایی تا به حال به دست آورده اید ؟

×      مقام‌هایی که جای گفتن داشته باشد : رتبه‌ی دوم مسابقات ملی روبوکاپ خوارزمی در رشته‌ی شبیه سازی فوتبال سه بعدی، رتبه‌ی چهارم مسابقات بین‌المللی روباتیک امریکای لاتین IEEE در رشته‌ی شبیه سازی فوتبال دو بعدی و رتبه نهم در مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد ایران در رشته‌ی شبیه سازی فوتبال سه بعدی بعنوان عضوی از تیم Nexus اند.

 

 • در مقایسه با تیم های برتر کشور و حتی جهان وضعیت خود را چگونه ارزیابی می کنید ؟

×      به امید خدا تیم ما در کشور جایگاه خوبی دارد و همیشه جزو تیم‌های مدعی ایران بوده. در بین تیم‌های غیر ایرانی هم جایگاه مناسبی دارد که در تلاشیم این جایگاه رو ارتقا بدیم.

 

 • از یاری چه کسانی در این مسیر بهره برده اید ؟

×      هر وقت مشکلی برایم پیش می‌آمد از اولین کسی که می‌دیدم کمک می‌گرفتم. اما کسانی که بیشترین کمک را به من آقایان میلانی‌فرد و انصاری بودند که مرا آموزش داده و حمایت کردند.

 

 • برای پیشرفت بیش از پیش شما چه اقداماتی ، هم از سوی خود شما و هم از سوی مسئولین مربوط باید صورت بگیرد ؟

 

×      مهمترین کاری که ما باید انجام دهیم افزایش زمانی است که به مطالعه و فعالیت روی تیم اختصاص می‌دهیم. و کاری که امیدواریم مسولین انجام دهند حمایت کردن از ماست.

 

 • از تأثیر خانواده ی خود بر موفقیت های خود بگویید ؟ آیا اعضای خانواده شما هم فعالیت های مشابهی در این زمینه داشته اند ؟

×      خانواده همواره در زمینه‌ی این فعالیت‌ها حامی من بودند و از تمامی جهات مرا حمایت می‌کردند. با برادرم هم در بسیاری موارد همفکری می‌کردم.

 

 • به نظر شما کسانی که هنوز به صورت جدی قدم به این عرصه نگذاشته اند اما به این نوع فعالیت علاقه مندند ، از کجا باید شروع کنند ؟

×      مهمترین پیش‌نیازهای فعالیت در این زمینه، برنامه‌نویسی به زبان ++C و کار با سیستم عامل Linux است. در مورد کار در این زمینه، تنها اسناد قابل استفاده، نتیجه کارهای تیم‌هایی است که در این زمینه فعالیت داشتند که معمولا به صورت مقالاتی ارایه می شوند.

 

 • در این زمینه فعالیت های تیمی پررنگ تر است یا انفرادی ؟ چرا ؟

×      چون کار نسبتا سنگینی است، به نظر من کار انفرادی بسیار سخت خواهد شد. همچنین فعالیت تیمی این مزیت را دارد که می‌توان از نظرات عده‌ی بیشتری استفاده کرد.

 

گروه نویسندگان وبلاگ ضمن تشکر برای پاسخ دادن به سوالات ، برای شما آرزوی موفقیت های بیش از این در همه ی عرصه ها را دارد و سلامتی شما را از خداوند خواهانیم .

 

 

 

/ 0 نظر / 35 بازدید